תועלת הנינג'וטסו לאדם

ברצוני לענות פעם אחת על השאלה הנשאלת במה אומנות לחימה שמלמדת סוגיי מכות ובריחים שלכאורה זו אלימות תורמת לכל מה שטוענים: רוגע וישוב הדעת, נטייה לא להיות אלים, אישיות יציבה והחלטית ועוד דברים טובים . והאם זה לא מסוכן לכוחי ועוצם ידי?
 1. בהחלט חשוב שהמדריך יהיה ירא שמים בעצמו.

2. זה ידוע בספרים הקדושים שהמעשים החיצוניים משפיעים על הפנימיות, לכן צריך להבין שמכיוון שההלך מחשבה של אומנות לחימה בצורה שאני מלמד שורשה זה לא להיות אדם תוקפן אלא לדעת להתגונן מפני אדם רע המנסה לפגוע בי ולשרוד להישאר בחיים. ההשלכות של לימוד זה בפנימיות זה נוטע באדם להיות מודע ליצר הרע ורצון גם להילחם על תכליתו הנצחית להישאר קיים בנקודת יהדותו ולשרוד את מהמורות החיים שהרבה קשיים עוברים על האדם ועליו להילחם לא להישבר ולמצוא פתח להמשיך הלאה זה בדיוק הלך מחשבה של לחימה לא להישבר ולמצוא פתח לצאת מהמצב ביש שנקלע אליו.
3. שאדם נהיה בקי בדרכי לחימה בדיוק כמו אדם הבקי בעצות התחזקות לכל מצב שזה נוטע בו ישוב הדעת ורוגע. אותו הדבר נהיה לאומן לחימה באומנות שאני מלמד בגלל שהרבה אנשים סובלים לחץ מסווים שנובע מחששות מבני אדם.
4. אם המדריך הוא ירא שמיים ומאמין בצורה תקנית בשם עליו להחדיר בלומדים שכל הנלמד לא יכול להבטיח הצלחה כי ברצון השם זה יתופעל בזמן הנכון ויצילו ואם לא ברצון השם לא יועיל כל מה שלמד כמו בכל עסק או אומנות עוסקים בהשתדלות אבל יודעים למרות כל העילות והסיבות שאנו עושים ושהשם דורש מאתנו הוא עילת העילות וסיבת הסיבות כלומר כמו שבכל דרכך דעהו בלימוד, תפילה, עבודה וכל תחומי קיום האדם גם לחימה נכללת שם.ומובא בספר קב הישר אין ספור סיפורים על גדולי ישראל משה רבנו ע"ה והנביאים ודוד המלך ע"ה שהיו מלומדי מלחמה וצדיקים גדולים ומובא בגמרא שאחד מהתנאים ששכינה שורה על האדם זה גיבור. לכן אם האומנות נלמדת נכון עם מדריך ירא שמיים בלי נגיעות של בעיות הלכתיות. אין שום בעיה בדבר ואדרבה יכול להועיל.
 
אני אישית חזרתי לאמן לאחר התייעצות מעמיקה עם הרב שמעון בעדני שליט"א.
וכן באחד הימים שאלתי את הרב ראובן נקר שליט"א שבעניין בריאות כולם יודעים שמותר להתעסק כי צריך לשמור על הבריאות ושאלתי אותו האם יש גם ענף מעניין הישמרו מאד לנפשותיכם ?
והוא אמר לי שחייב כל אדם ללמד את בנו שחייה בגלל שאם יזדמן שיפול למים עמוקים לא ימות. וזה חיוב. והסיכוי שיגיע לא במודע למקום כזה הוא מאד קלוש. והסיכוי שירימו עליו ידיים או יותר גרוע בארצנו הוא ודאי יותר גבוה כך שאפשר לומר שמשום הישמרו מאד לנפשותיכם מומלץ ללמוד אומנות לחימה.
ובעיקר במצב היום  בארץ ובעולם יש לי המון מה לתת כי האומנות לחימה שאני מלמד היא חכמה ויעילה מאד וממש ידע מציל חיים לכל מצב טרור לאומני ורחוב. ואת זה ניתן לראות באתר.
Coi בניית אתרים
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק